Aufwertung

Jak pomalować meble ogrodowe, aby wyglądały jak nowe ✔️

Wie Sie Ihre Gartenmöbel lackieren, damit sie aussehen wie neu ✔️
Twoje meble ogrodowe straciły blask? Czy chcesz, żeby znowu wyglądały jak nowe?

Ponowne malowanie chroni drewno i zapewnia trwałe wykończenie, które pomaga oprzeć się warunkom atmosferycznym i utrzymać meble w dobrym stanie.

Jak lakierujesz drewno?


Przed nałożeniem bejcy należy całkowicie usunąć istniejący lakier, olej, kurz, brud, tłuszcz, wosk, nierówności i lepki materiał.

Miejsce pracy powinno być wolne od kurzu i brudu, w przeciwnym razie na świeżo pomalowanej powierzchni mogą powstawać zanieczyszczenia.

Najlepiej używać pędzla z włosiem naturalnym, a nie syntetycznym. Możesz też użyć wałków malarskich z naszego zestawu farb color lion .

Wybierz swój odcień. Jeśli zależy Ci na zachowaniu naturalnego wyglądu, wybierz bejcę bezbarwną. A może nowy kolor odświeży Twój ogród?


7 wskazówek dotyczących lakierowania drewna


1) Wybierz dzień, w którym pogoda nie jest zbyt wilgotna. W wilgotnych lub zimnych warunkach farba wysycha wolniej, a kurz i brud częściej osadzają się na pomalowanych obszarach. Jeśli pracujesz w pomieszczeniu, powinieneś dążyć do temperatury pokojowej między 20 a 25°C. Jeśli w pomieszczeniu jest za gorąco, farba wysycha zbyt szybko i mogą tworzyć się nieestetyczne bąbelki.


2) Usuń istniejący lakier i brud. Przeszlifuj drewno drobnym papierem ściernym, aby usunąć niedoskonałości powierzchni. Następnie użyj wilgotnej szmatki, aby usunąć pozostałości i pozwól drewnu wyschnąć.


3) Jeżeli ma być użyty produkt Farbenlöwe, pierwszą warstwę można rozcieńczyć 5 - 10% rozcieńczalnikiem do żywic Farbenlöwe 700, jeśli to konieczne. Pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny. Następnie zszorstkuj powierzchnie drobnym papierem ściernym i wytrzyj wilgotną ściereczką, aby usunąć kurz.


4) Nałóż pierwszą warstwę czystego lakieru i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. DSchnięcie następuje po 3-8 godzinach. Aby uzyskać naturalny wygląd, pomaluj z usłojeniem drewna.


5) Nałóż tyle warstw, ile potrzebujesz. Zwykle wystarcza jedna do dwóch warstw, ale można nałożyć dodatkowe warstwy, aby uzyskać większą głębokość, stosując delikatne szlifowanie między warstwami. Ostatniej warstwy nie należy szlifować, aby zachować połysk.


Czujesz się dobrze przygotowany do malowania mebli ogrodowych?

Przyjrzyj się naszej wyborowi wysokiej jakości zewnętrznych bejc do drewna. Wybierz spośród ponad 200 kolorów RAL.

Zapoznaj się również z naszymi pomocnymi notatkami aplikacyjnymi.

Czytaj dalej

Die richtige Anwendung von Betonfarbe 🏠
Wie Sie am besten Ihr Auto lackieren - So geht's richtig! 🚗

Zostaw komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.