Anwendung

Najlepszy sposób na pomalowanie samochodu – jak zrobić to dobrze! 🚗

Wie Sie am besten Ihr Auto lackieren - So geht's richtig! 🚗

Jeśli chodzi o malowanie samochodu, każdy fachowiec powie Ci to samo: wszystko zależy od przygotowania. Niezależnie od tego, czy retuszujesz rysę, czy malujesz cały samochód; przygotowanie do malowania jest tak samo ważne jak nakładanie farby i ma duży wpływ na jakość efektu końcowego. Dlatego zaplanuj co najmniej dziewięćdziesiąt procent czasu, który przeznaczysz na projekt malowania, na przygotowanie. W zasadzie można liczyć na dwa dni pracy przy malowaniu normalnego auta.


Aby pomóc Ci przygotować się jak profesjonalista, przeprowadzimy Cię przez kilka przydatnych wskazówek dotyczących mycia, szlifowania, gruntowania i wyboru odpowiedniego lakieru do nowego wyglądu Twojego samochodu, aby uzyskać prawdziwie profesjonalny rezultat.


Przygotowanie

Twój samochód musi być tak czysty, jak to tylko możliwe. Polecamy wizytę w myjni (upewnij się, że nie używasz gorącego wosku!), a następnie staranny ręczny retusz.


Następnie zdemontuj wszystko, co jest przymocowane na zewnątrz pojazdu i można je zdemontować (światła, kierunkowskazy, antena, listwy ozdobne, dysze spryskiwaczy, kołpaki, wycieraczki przedniej szyby, jeśli to konieczne. klamki).

Dyski nie muszą być wyjmowane.


Miejsce pracy powinno być wolne od kurzu i czyste. Garaż lub wiata jest idealna, abyś mógł pracować pomimo deszczu. Alternatywnie najlepiej jest ustawić altanę.


Wystartuj

Teraz ostrożnie zamaskuj wszystkie powierzchnie, które nie mają być malowane. Do tego celu nadaje się taśma maskująca. Szyby przednie, w tym gumowe, również powinny być zamaskowane. Praktyczne są na przykład worki na śmieci.


pętle

Podczas szlifowania górna warstwa lakieru samochodowego jest usuwana za pomocą materiałów ściernych.

Jedna z najważniejszych części przygotowania do malowania, opłaca się zainwestować czas i starannie pracować. W zależności od zadania, szlifowanie można wykonać papierem ściernym lub elektryczną szlifierką oscylacyjną, chociaż w zależności od samochodu będziesz musiał użyć różnych rodzajów papieru.


Jeśli planujesz oszlifować karoserię, użyj papieru ściernego o ziarnistości 400 i 600.

Należy upewnić się, że na karoserii samochodu nie pozostały błyszczące plamy, w przeciwnym razie podkład i farba nie będą się kleić. Unikaj szlifowania aż do blachy. Niebezpieczeństwo! Farba jest zwykle nakładana cieńsza na rogi i krawędzie.

Następnie należy usunąć źródła kurzu.


Dokładnie oczyść/odkamieniaj/odtłuść powierzchnię (idealny jest do tego silikonowy środek czyszczący), a następnie spłucz powierzchnię wodą. Następnie pozostaw powierzchnie do wyschnięcia.

Ważne: nie używaj mydlanych środków czyszczących ani mleka do szorowania. (Są one wykonane z kwasów tłuszczowych i dlatego nie nadają się do rozpuszczania tłuszczu.)


Malować

Teraz pomaluj tło. Rozłożenie gazet wokół samochodu zapobiegnie kapaniu farby na podłogę. Dla uzyskania najlepszego efektu zalecamy nałożenie dwóch cienkich warstw. Przed nałożeniem drugiej warstwy lakier musi całkowicie wyschnąć. Możesz także pracować wałkiem malarskim . Zacznij od dachu pojazdu.

Poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie (ok. 12 godzin).

Na koniec usuń taśmę maskującą i ponownie przymocuj zdjęte części samochodowe.


Nowy lakier Twojego samochodu jest gotowy! Aby uzyskać jak najlepszy połysk, poleruj samochód.


Szukaj swojego lakieru samochodowego już dziś! Oferujemy Państwu duży wybór wysokiej jakości lakierów samochodowych.

Przestrzegaj naszych instrukcji obsługi.

Czytaj dalej

Wie Sie Ihre Gartenmöbel lackieren, damit sie aussehen wie neu ✔️
Fliesenlack - Keramikoberflächen wie neu! 🔧

Zostaw komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.