Anwendung

Jak odmalować wannę - najlepszy efekt! 🛀🏻

Wie Sie Ihre Badewanne neu lackieren - bestes Ergebnis! 🛀🏻

Odśwież swoje łazienki, malując starą wannę świeżą warstwą farby.


Centralnym punktem łazienki jest często wanna, która powinna być nieskazitelna i błyszcząca. Jeśli Twoja wanna jest wyszczerbiona lub porysowana — lub ma staromodny kolor, który nie pasuje już do Twojego stylu — możesz oszczędzić sobie kłopotów i wydatków związanych z jej wyrywaniem i wymianą.

Możesz odświeżyć kolor swojej wanny ceramicznej, porcelanowej lub z włókna szklanego i uzyskać efekt wysokiej jakości.


Będziesz potrzebować:

- farba dwuskładnikowa (zawiera farbę bazową wraz z utwardzaczem)

- Ewentualnie taśma maskująca do zamaskowania obszaru, który nie ma być malowany

- wałek malarski lub pędzel

- odkamieniacz (na bazie kwasu cytrynowego)

- w razie potrzeby rozcieńczalnik (można nim również później wyczyścić urządzenie.)

1) Przewietrz łazienkę i dokładnie umyj wannę odkamieniaczem


Otwórz okna i włącz wentylator wyciągowy w łazience, zanim zaczniesz usuwać brud, osady z mydła i pleśń. Najpierw dokładnie umyj wannę. Następnie wyczyść wszystkie powierzchnie odkamieniaczem na bazie kwasku cytrynowego. Po dokładnym spłukaniu przetrzyj całą powierzchnię rozpuszczalnikiem, takim jak aceton (tutaj również sprawdzi się rozcieńczalnik do farb), aby usunąć wszelkie pozostałości tłuszczu.

2) Napraw wszelkie niedoskonałości wzdłuż kadłuba (opcjonalnie)


Wypełnij wszelkie rysy lub wyżłobienia za pomocą zestawu do naprawy wanny. Pozwól tym plamom całkowicie wyschnąć, a następnie wygładź je. Następnie przeszlifuj całą wannę drobnym papierem ściernym; powoduje to szorstkość połysku, dzięki czemu farba łatwo przylega.

Dokładnie opłucz wannę wodą i wytrzyj do sucha czystymi ręcznikami lub szmatami. Pozwól, aby wanna całkowicie wyschła na powietrzu, ponieważ przed malowaniem musi być wolna od wilgoci. Obróbka, aw szczególności suszenie farby dwuskładnikowej nie powinno odbywać się w temperaturze poniżej 18°C.

3) Zamaskuj otaczające płytki i wszelkie pozostałe meble.


Użyj taśmy malarskiej do zamaskowania płytek na poziomie wanny i wszelkich elementów wyposażenia wokół wanny oraz silikonu.

4) Pomaluj wannę dwiema cienkimi warstwami, pozostawiając odpowiednią ilość czasu na wyschnięcie farby pomiędzy dwiema warstwami.


Zacznij od jednego rogu u góry i kieruj się w dół na drugą stronę. Nałóż cienką, równą warstwę, uważając, aby wygładzić wszelkie krople za pomocą wałka lub pędzla.

Pierwszą warstwę pozostaw do wyschnięcia na około dwanaście godzin, a następnie nałóż drugą warstwę w taki sam sposób jak pierwszą.

Po około dwunastu godzinach można usunąć taśmę maskującą, a po pięciu dniach można ponownie bez problemu korzystać z wanny.

Teraz zasługujesz na kąpiel w świeżo pomalowanej wannie!

Czy jesteś gotowy, aby nadać swojej łazience nowy wygląd? Już dziś wyszukaj swoją farbę do wanny od Farbenlöwe!

Przestrzegaj naszych instrukcji obsługi.

Czytaj dalej

Fliesenlack - Keramikoberflächen wie neu! 🔧
Wie Sie Ihr Boot streichen: 5 Schritte zu optimalem Hochglanz ⛵

Zostaw komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.