Anstrich

Jak prawidłowo pomalować drzwi do pokoju? MAJSTERKOWANIE! 🚪

Wie streiche ich eine Zimmertür richtig? Do it yourself! 🚪
Zdjęcia z Instagrama @hks_tischler

Chcesz wiedzieć, jak pomalować drzwi jak profesjonalista? Dzięki kilku prostym wskazówkom malowanie drzwi wewnętrznych to pestka i zapewni Ci profesjonalne wykończenie, którego szukasz! To zdumiewające, jaką różnicę może zrobić świeża warstwa farby.

Będziesz potrzebować:

1) Wybierz kolor farby

Jaki kolor jest dla mnie odpowiedni? Białe drzwi do pokoju często nadają pomieszczeniu jasności i prawie zawsze pasują do koloru Twojego wnętrza. Możesz również rozważyć pomalowanie drzwi na kolor inny niż biały – ciemnoczarne lub szare drzwi wewnętrzne to świetny wybór! Nie ma jednak ograniczeń dla Twojej kreatywności; Aby znaleźć odpowiedni kolor, skorzystaj z naszego przeglądu kolorów RAL.

2) Przygotuj drzwi

Obróbka, aw szczególności suszenie farb do łodzi nie powinno odbywać się w temperaturze poniżej 10°C. Informacje te odnoszą się do materiału farby, podłoża i temperatury pokojowej podczas obróbki oraz późniejszego czasu schnięcia i utwardzania.

Sukces każdego obrazu zaczyna się od dobrego przygotowania. Możesz pomalować drzwi na miejscu lub zdemontować je i pomalować na dwóch kozłach na innym stanowisku pracy. Zaleca się demontaż klamek i zawiasów - to łatwiejsze niż malowanie wokół nich. Jeśli nie chcesz ich odkręcać, oklej uchwyty i zawiasy taśmą malarską. Zamek drzwiowy należy również zdjąć, aby się nie zakleszczył. Zamek mocowany jest dwoma wkrętami po stronie przylgowej drzwi. Wystarczy odkręcić je śrubokrętem i zdjąć blokadę.

Jeśli malujesz starsze drzwi, najpierw musisz wypełnić wszelkie nierówności lub nierówności drewnianą szpatułką, wygładzić te obszary, a następnie delikatnie przeszlifować całe drzwi drobnoziarnistym papierem ściernym. Pył szlifierski dokładnie usunąć ściereczką.Powierzchnia musi być również czysta, sucha i wolna od tłuszczu, silikonu i wosku przed użyciem. Ważne: Nie używaj środków czyszczących na bazie mydła ani mleczka do szorowania, ponieważ są one wykonane z kwasów tłuszczowych i dlatego nie nadają się do rozpuszczania tłuszczu. Najlepszy jest rozcieńczalnik do farb.

3) Pomaluj swoje drzwi

Teraz czas na malowanie! Zalecamy używanie pędzli i małego wałka malarskiego, ponieważ przyspieszy to pracę i zapewni znacznie gładsze wykończenie. Jeśli pracujesz na kozłach, upewnij się, że farba całkowicie wyschła przed obróceniem drzwi i pomalowaniem drugiej strony. Wyściełaj kozły ściereczkami, aby uniknąć zarysowania nowej warstwy.

Zalecamy jedną lub dwie warstwy. Pozostaw farbę do wyschnięcia na około osiem godzin, a następnie lekko ją zszorstkuj, wytrzyj i nałóż drugą warstwę.

Gdy druga warstwa wyschnie, po prostu przestaw drzwi i ponownie zamontuj okucia. Gotowe!

Czy jesteś gotowy na modernizację swoich drzwi? Wybierz spośród ponad 200 kolorów RAL jedną z naszych wysokiej jakości farb do łodzi, które idealnie nadają się do malowania drzwi! Proszę również zwrócić uwagę na nasze uwagi aplikacyjne.

Czytaj dalej

Mit weißem Metallschutzlack gestrichener Wohnwagen
Mit diesen Tipps sieht ihr Holzzaun bald aus wie neu! 🖌️

Zostaw komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.