Anstrich

Jak malować ogrodzenia metalowe: czyszczenie i malowanie 🖌️

Wie lackiert man Metallzäune: Reinigung und Neuanstrich 🖌️

Metalowe ogrodzenia i balustrady, a także inne elementy metalowe na zewnątrz wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji, aby zapobiec zużyciu. Odświeżenie może trwać latami, jeśli zostanie nałożone prawidłowo i postępując zgodnie z określonymi krokami podczas procesu malowania.

Oto jak prawidłowo czyścić i malować ogrodzenia oraz inne elementy metalowe.

Po co konserwować metalowe ogrodzenia?

Żelazo jest trwałe i będzie działać przez lata przy regularnej konserwacji. Ale tam, gdzie farba się zużyła, kontakt z wodą i powietrzem może szybko doprowadzić do rdzy i próchnicy. Kiedy żelazo koroduje, rozszerza się nawet dziesięciokrotnie w stosunku do pierwotnego rozmiaru, co może powodować pękanie farby.

Jak prawidłowo czyścić i malować

Regularna konserwacja okuć, takich jak poręcze i bramy, jest niezbędna, aby zapobiec korozji i zniszczeniu spowodowanemu działaniem powietrza i wody.

Będziesz potrzebować:

  • Stalowa szczotka
  • Papier ścierny
  • Rozcieńczalnik do farb jako środek czyszczący i ściereczka (ważne: nie używaj środków czyszczących z mydłem ani mleczka do szorowania. (Są one wykonane z kwasów tłuszczowych i dlatego nie nadają się do rozpuszczania tłuszczu.)
  • taśma maskująca, gazety
  • Ochronna farba do metalu
  • pędzel, wałek malarski lub pistolet natryskowy bezpowietrzny
  • prawdopodobnie Nakolanniki, gogle, maska ​​przeciwpyłowa i rękawice robocze

1) Wyszczotkuj starą farbę

Użyj szczotki drucianej do usunięcia luźnych i łuszczących się warstw farby. Jest to ważne, ponieważ nowy kolor nie będzie mieszał się z istniejącym. Wszelkie rdzawe miejsca należy dokładnie zeszlifować.

2) Usuń mech i chwasty

Zdrap mech i porosty oraz usuń chwasty. Wytnij całą roślinność, która ma kontakt z poręczą

3) Przygotuj się do malowania

Istniejący lakier należy zszorstkować średnio twardym papierem ściernym, aby zapewnić dobrą przyczepność nowej farby. Mokry papier ścierny zapobiega „zapychaniu się” papieru. Szlifowanie na mokro jest również wskazane, ponieważ zmniejsza pylenie. Aby uzyskać idealne wykończenie, przetrzyj krawędzie

4) Usunąć tłuszcz i brud

Dokładnie umyj poręcz czystą, wilgotną ściereczką i środkiem czyszczącym. Usuwa kurz, brud i tłuste osady. Gdy poręcze będą całkowicie czyste, użyj nowej szmatki i dużej ilości wody, aby spłukać środek czyszczący

5) Chroń rośliny przed zachlapaniem farbą

Aby zabezpieczyć rośliny wokół ogrodzenia, przykryj je tekturą. Patyki, które naprzemiennie wbijasz w ziemię z obu stron

, przydają się do mocowania kartonu

6) Dokonaj ostatnich przygotowań

Zdjąć wszystko, co nie ma być pomalowane taśmą maskującą. W przypadku większych obszarów, takich jak mury i filary, użyj starej gazety z taśmą.

Sprawdź prognozę pogody: najlepszy jest ciepły, częściowo pochmurny dzień; nie maluj, gdy prognozowany jest wiatr lub deszcz i unikaj miesięcy od listopada do lutego, ponieważ zazwyczaj jest zbyt zimno i wilgotno, aby farba mogła prawidłowo związać. Większość farb nie powinna schnąć poniżej 10°C.

7) Nałóż nowe warstwy farby

Natryskuj, wałkuj lub pomaluj nową warstwę farby. Nie używaj zbyt dużej ilości pasty na raz i rozprowadź ją równomiernie, aby zapobiec zaczepianiu się i kapaniu.

Dwie cienkie warstwy są skuteczniejsze niż jedna grubsza. Pozostaw pierwszą warstwę do wyschnięcia na 24 godziny przed nałożeniem drugiej.

W sklepie Farbenlöwe znajdziesz sprawdzoną ochronną farbę 3w1 i wszystko inne, które pomogą Ci osiągnąć najlepszy rezultat. Twoje ogrodzenie może wkrótce wyglądać jak nowe!

Zapoznaj się też z naszymi pomocnymi instrukcjami aplikacji.

Czytaj dalej

Wie Sie Ihr Boot streichen: 5 Schritte zu optimalem Hochglanz ⛵
Mit weißem Metallschutzlack gestrichener Wohnwagen

Zostaw komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.