Anstrich

Jak pomalować łódź: 5 kroków do optymalnego wysokiego połysku ⛵

Wie Sie Ihr Boot streichen: 5 Schritte zu optimalem Hochglanz ⛵

Lakier do łodzi to skuteczny sposób na uczynienie drewnianych materiałów na łodzi lub jachcie odpornymi na zużycie i zapewniającymi trwałą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią, uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę, ścieraniem i pleśnią. Oferuje atrakcyjną błyszczącą powierzchnię, trwałość w różnych scenariuszach pogodowych, optymalną wodoodporność i ochronę przed promieniowaniem UV. Ponadto farba zmniejsza uszkodzenia spowodowane codziennymi uderzeniami i uderzeniami podczas pływania łódką.

Niezależnie od tego, czy chodzi o retuszowanie małych obszarów, czy całej łodzi, oto pięć kroków, które zapewnią gładkość nowej warstwy farby.

Będziesz potrzebować:

  • Lakier do łodzi (matowy czy błyszczący, kolor?)
  • drobny papier ścierny
  • prawdopodobnie Taśma maskująca do maskowania obszaru, który nie ma być malowany
  • Wałek malarski, pędzel lub pistolet bezpowietrzny
  • w razie potrzeby rozcieńczalnik (można go również później użyć do wyczyszczenia urządzenia.)

1) Przygotowanie

Dobre przygotowanie ułatwia proces malowania i prowadzi do jak najlepszego efektu.

Umyj kadłub łodzi wodą z mydłem i szczotką do szorowania. Usuwa osady i zanieczyszczenia. Dokładnie wyczyść również swoje miejsce pracy.

Użyj taśmy malarskiej do zamaskowania obszarów, które nie mają być malowane.

Obróbka, aw szczególności suszenie farb do łodzi nie powinno odbywać się w temperaturze poniżej 10°C.

2) Chroń siebie i środowisko

Zaleca się noszenie lateksowych rękawiczek . Zapobiegają one wchłanianiu toksyn przez skórę i nie trzeba mozolnie zdrapywać farby z dłoni.

Chroń swoje płuca, nosząc maskę przeciwpyłową. Unikać wdychania pyłu, oparów farby i rozpuszczalników. Zawsze czytaj ostrzeżenia dotyczące farb i pozbywaj się puszek z farbą i innych chemikaliów w sposób przyjazny dla środowiska.

3) Szlifowanie

Potem czas na szlifowanie. Zalecany jest papier ścierny o ziarnistości 120-180. Wgniecenia i głębokie rysy na kadłubie również należy obficie wyszlifować. Usuń zepsuty materiał. Po dokładnym przeszlifowaniu usuń kurz z powierzchni i miejsca pracy. Powierzchnia do malowania powinna być czysta, sucha i wolna od smaru, silikonu i wosku. Zdecydowanie powinieneś wcześniej usunąć luźny stary lakier lub rdzę. Ważne: nie używaj mydlanych środków czyszczących ani mleczka do szorowania.

4) Rozwałkuj lub pomaluj kadłub farbą bazową.

Pomaluj łódź wałkiem lub pędzlem. Należy działać szybko i malować wałkiem łódź od dołu do góry. Aby uzyskać naturalny wygląd, pomaluj z usłojeniem drewna. Większość prac wykonuj wałkiem do malowania. Drobną pracę można następnie wykonać za pomocą pędzla. Uwaga: Najwyższa gładkość oznacza najwyższy połysk.

Wskazówka: Użyj tego samego koloru co góra (zwłaszcza przy malowaniu kadłuba w ciemnym kolorze). Pozostaw kolor na ok. suszyć przez osiem godzin.

Gdy farba stwardnieje, ponownie zszorstkuj całą powierzchnię, a następnie usuń kurz.

5) Usuń kolejne warstwy

Dwie lub trzy warstwy powinny wystarczyć i zapewnią głęboki połysk po nałożeniu ostatniej warstwy wierzchniej. Szlifowanie należy wykonać pomiędzy każdą warstwą.

> Wysiadaj i ciesz się jazdą!

Gotowy na swój projekt? Czy to matowe, czy błyszczące, bezbarwne lub w ponad 200 różnych kolorach RAL; oferujemy Ci duży wybór wysokiej jakości farb do łodzi.

Zapoznaj się również z naszymi pomocnymi instrukcjami użytkowania.

Czytaj dalej

Wie Sie Ihre Badewanne neu lackieren - bestes Ergebnis! 🛀🏻
Wie lackiert man Metallzäune: Reinigung und Neuanstrich 🖌️

Zostaw komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.