Prawidłowa aplikacja: Rust Protection Primer

W tym przewodniku dowiesz się, jak prawidłowo stosować podkład antykorozyjny i na co należy zwrócić uwagę podczas jego stosowania.


Będziesz potrzebować

- Farba antykorozyjna

- ewentualnie krepa malarska do maskowania obszaru, który nie ma być malowany

- wałek malarski, pędzel lub pistolet kubkowy

- rozcieńczenie kolorowego lwa (może być również używane później do czyszczenia urządzeń)


Przygotowanie i aplikacja

  1. Nakładanie, aw szczególności schnięcie farby antykorozyjnej nie powinno odbywać się w temperaturze poniżej 10°C. Ta specyfikacja odnosi się do materiału farby, podłoża i temperatury pokojowej podczas aplikacji oraz późniejszego czasu schnięcia i utwardzania.
  2. Użyj taśmy maskującej do malowania, aby zakryć obszary, które nie mają być malowane. Dobrze wymieszaj farbę przed użyciem.
  3. Powierzchnia musi być przeszlifowana przed użyciem i musi być czysta, sucha, wolna od tłuszczu, silikonu i wosku. Luźne stare warstwy farby lub rdzy należy usunąć i przeszlifować przed użyciem. Źródła pyłu należy później usunąć. Zaleca się dokładne odtłuszczenie drewna rozcieńczalnikiem i szmatką. Ważne: nie używaj środków czyszczących na bazie mydła ani mleka do szorowania. Są one wykonane z kwasów tłuszczowych i dlatego nie nadają się do rozpuszczania tłuszczu. Podkład nie jest konieczny.
  4. W razie potrzeby rozcieńczyć farbę antykorozyjną ok. 5–10% cieńszy.
  5. Aplikuj farbę natryskowo, wałkiem lub pędzlem. Zalecana jest jedna do dwóch warstw
  6. Farba jest pyłoschnąca po 24 godzinach. W tym momencie możesz nałożyć kolejną warstwę.

Gotowy na Twój projekt? Czy jasnoszary, czy czerwonawo-brązowy; oferujemy Państwu szeroką gamę wysokiej jakości podkładów antykorozyjnych.


Do sklepu!