Prawidłowe użycie: farba antykorozyjna

Na tej stronie dowiesz się, jak prawidłowo stosować farbę antykorozyjną.

Będziesz potrzebować:

Przygotowanie

  • Średnio zużycie farby antykorozyjnej wynosi około 6-7 l/m2. Jednak te informacje mogą się różnić, jeśli użyjesz rozcieńczalnika lub nałożysz grubsze warstwy.
  • Obróbka, aw szczególności suszenie farby antykorozyjnej powinno odbywać się w temperaturze co najmniej 10°C. Zalecenie to odnosi się do materiału farby, podłoża i temperatury otoczenia podczas obróbki oraz późniejszego czasu schnięcia i utwardzania.
  • Przed przystąpieniem do malowania powierzchnię należy przeszlifować i dokładnie oczyścić. Ważne: nie używaj mydlanych środków czyszczących ani mleka do szorowania. Są one wykonane z kwasów tłuszczowych i dlatego nie nadają się do rozpuszczania tłuszczu. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być sucha i odtłuszczona, odtłuszczona, silikonowana i woskowana. Wszelkie stare farby lub rdzę należy usunąć i przeszlifować przed nałożeniem farby antykorozyjnej.
  • Przed nałożeniem farby należy usunąć wszelkie źródła kurzu, a miejsca, które nie mają być malowane, należy zakleić taśmą maskującą. Farbę należy dobrze wymieszać przed użyciem. Podkład nie jest konieczny.

Przetwarzanie

  1. W razie potrzeby rozcieńczyć farbę antykorozyjną około 5-10% rozcieńczalnikiem.
  2. Nałóż kolor przez natrysk, wałek lub pędzel. Zaleca się nałożenie 1-2 warstw.
  3. Farba jest pyłoschnąca po około 2-3 godzinach, po około 12 godzinach można nakładać kolejną warstwę.

Gotowy na swój projekt? Czy jasnoszary, czy czerwonawo-brązowy; oferujemy Państwu duży wybór wysokiej jakości podkładów antykorozyjnych.

Teraz do wyboru!