Właściwe zastosowanie: ochronna farba do metalu

Na tej stronie dowiesz się, jak postępować z farbą ochronną do metalu, na co należy zwrócić uwagę i czego potrzebujesz.

Będziesz potrzebować:

Przygotuj

 • Zużycie farby ochronnej do metalu wynosi średnio około 7-8 m2/l. Jednak te informacje mogą się różnić, jeśli użyjesz rozcieńczalnika lub nałożysz grubsze warstwy.
 • Upewnij się, że przetwarzanie i suszenie ochronnej farby do metalu odbywa się w temperaturze co najmniej 10°C, biorąc pod uwagę materiał farby, podłoże i temperaturę pokojową podczas przetwarzania i suszenia.
 • Usuń wszystkie źródła pyłu w obszarze roboczym.
 • Zabezpiecz miejsca, które nie mają być pokryte taśmą malarską.
 • Dobrze wymieszaj farbę przed użyciem.
 • Wyszlifuj powierzchnię i upewnij się, że jest czysta, sucha i wolna od tłuszczu, silikonu i wosku. Przed nałożeniem usunąć luźną starą farbę lub rdzę. Nie używaj mydlanych środków czyszczących ani środków ściernych, ponieważ są one wykonane z kwasów tłuszczowych i dlatego nie nadają się do rozpuszczania tłuszczu.
 • W razie potrzeby rozcieńcz metalową powłokę ochronną ok. 5-10% rozcieńczalnikiem.

Przetwarzanie

 1. Nałóż równomiernie ochronną farbę do metalu na przygotowane podłoże. Upewnij się, że nie ma pęcherzy, zacieków ani nosów.
 2. W przypadku większych powierzchni użyj wałka malarskiego lub pistoletu do natrysku bezpowietrznego, aby uzyskać równomierne wykończenie. Do trudnych narożników i krawędzi można użyć pędzla.
 3. Ochronna farba do metalu jest pyłoschnąca po około 3 godzinach. Po aplikacji pozostawić farbę do wyschnięcia na co najmniej 12 godzin. Unikaj dotykania i nakładania taśmy lub innych materiałów na powlekaną powierzchnię podczas schnięcia.
 4. Farbę można malować ponownie po 12 godzinach, jeśli wymagana jest kolejna warstwa. Po około 7 dniach farba jest całkowicie utwardzona.

Gotowy na swój projekt? Czy to matowe, satynowe czy błyszczące, bezbarwne lub w ponad 200 różnych kolorach RAL; oferujemy Państwu duży wybór wysokiej jakości farb ochronnych do metalu.