Właściwe zastosowanie: farba izolacyjna

Na tej stronie dowiesz się, jak prawidłowo stosować naszą farbę izolacyjną.

Będziesz potrzebować:


Przygotowanie

  • Pamiętaj, że temperatura powietrza, materiału i farby powinna wynosić co najmniej 10°C, a optymalna temperatura powinna wynosić od 15°C do 25°C. Wilgotność nie powinna przekraczać 65%.
  • Aby zapewnić optymalną przyczepność farby izolacyjnej, dokładnie oczyść powierzchnię z brudu, kurzu i pozostałości wosku.
  • Ostrożnie przykryj wszystkie obszary, które nie mają być malowane, taśmą malarską i papierem maskującym, aby uniknąć niepożądanych śladów farby. Użyj taśmy malarskiej, aby utworzyć ostre krawędzie.
  • Dobrze wymieszaj farbę izolującą przed użyciem, aby upewnić się, że wszystkie składniki zostały dokładnie wymieszane.

Przetwarzanie

  1. Nałóż równomiernie farbę izolującą na oczyszczoną i przygotowaną powierzchnię za pomocą wałka malarskiego lub pędzla. Upewnij się, że nie pominąłeś żadnych obszarów i nałóż równą warstwę.
  2. Poczekaj, aż pierwsza warstwa całkowicie wyschnie. Następnie nałóż drugą warstwę, aby skuteczniej pokryć nikotynę i ciemne plamy. Kolor jest w pełni trwały po około 7 dniach. Przed nałożeniem drugiej warstwy należy odczekać co najmniej 8 godzin. Farba jest pyłosuchą i sucha w dotyku po około 4-5 godzinach.
  3. Należy pamiętać, że nadmierna grubość warstwy i zbyt wczesne przemalowanie może mieć znaczący wpływ na wysychanie, aw razie wątpliwości może nawet całkowicie uniemożliwić wysychanie.

Gotowy na swój projekt? Oferujemy Państwu duży wybór wysokiej jakości farb izolacyjnych.

Teraz do wyboru!