Właściwe zastosowanie: farba do konserwacji drewna

Na tej stronie dowiesz się, jak prawidłowo stosować farbę do konserwacji drewna.

Będziesz potrzebować:

  Przygotowanie

  • Średnio zużycie farby do ochrony drewna wynosi około 10-12m2/l. Jednak te informacje mogą się różnić, jeśli użyjesz rozcieńczalnika lub nałożysz grubsze warstwy.
  • Upewnij się, że temperatura obróbki materiału farby, podłoża i środowiska nie jest niższa niż 10°C; Idealna temperatura wynosi od 15°C do 25°C. Upewnij się, że wilgotność drewna nie przekracza 15%, a maksymalna wilgotność podczas obróbki i suszenia wynosi 65%.
  • Usuń źródła kurzu i dokładnie odtłuść drewno rozcieńczalnikiem i szmatką.
  • Użyj taśmy malarskiej do zamaskowania obszarów, które nie mają być malowane.
  • Dokładnie wymieszaj farbę przed użyciem.

  Przetwarzanie

  1. Jeśli chcesz rozcieńczyć farbę do konserwacji drewna, dodaj około 5-10% rozcieńczalnika i dobrze wymieszaj z farbą.
  2. Użyj wałka malarskiego, pędzla lub pistoletu kubkowego z dyszą 1,6 mm, aby nałożyć farbę do konserwacji drewna. W zależności od rozmiaru i kształtu obiektu, który chcesz edytować, zdecyduj, które narzędzie jest dla Ciebie najlepsze.
  3. Rekomenduje się nałożenie 1 do 2 warstw w celu uzyskania wystarczającej warstwy ochronnej. Upewnij się, że pierwsza warstwa jest całkowicie sucha przed nałożeniem drugiej. Farba do konserwacji drewna jest sucha w dotyku po około 1 godzinie, ale dokładny czas schnięcia zależy od wilgotności, temperatury pokojowej i grubości nałożonej warstwy. Pozostaw farbę do wyschnięcia przed ponownym użyciem lub malowaniem gotowego drewna.
  4. Po około 4 godzinach gotowe drewno można bez problemu polakierować dla dodatkowej ochrony i estetycznego wykończenia. Ostateczną twardość farby do ochrony drewna uzyskuje się po około 7 dniach.

  Gotowy na swój projekt? Bezbarwne lub kolorowe; oferujemy Państwu duży wybór wysokiej jakości farb do ochrony drewna.

  Teraz do wyboru!